Natural History Museumi dinosauruste näituse butafooria

Tekitasime Ahhaa kekusesse Natural History Museumi dinosauruste näituse jaoks butafooria – keskkonna, kus nad end põhjamaal koduselt võiksid tunda. Olgugi, et vähemalt umbes 65 miljonit aastat tagasi väljasurnud dinosaurused elasid hoopis testsugusestes tingimustes, püüdsime luua oma võimaluste piires parima. Hiinast me kunstlilli ei tellinud. Enamik kasutatud materjale on pärit meie loodusest, sai kogutud, kuivatatud ja hiljem osaliselt üle värvitud erinevaid sõnajalgade sorte, remmelgaid, hundinuia lehti ning mitmeid teisi Eestis kasvavaid taimi.

natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-2

natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-1

natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-7 natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-6 natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-5 natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-4 natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-3

Meedias:

http://tartu.postimees.ee/2991423/ahhaa-teaduskeskusest-kostavad-sauruste-moirged

http://piiritus.ee/wp-content/uploads/aripaev-turvaline-ajarand.pdf

http://www.reporter.ee/2014/11/14/ahhaa-keskuses-avati-suurejooneline-dinosauruste-naitus/

http://www.linnaleht.ee/603812/ajamasin-toi-ehtsad-dinosaurused-tartusse

Ettevalmistused:

natural-history-museumi-dinosauruste-näituse-butafooria-9

Visuaalne materjal: Kalev Tuubel ja Paavo Kuldkepp

Minu arvates on butafooria kujundamisel eesmärk jääda nähtamatuks – kui näituse külastajad ei pane eksponaate ümbritsevat keskkonda tähele, on missioon täidetud.

Tänan kõiki Ahhaa keskuse töökoja inimesi, eriti aga Mihkel Silda, Ahhaa keskuse ekspositsioonijuhti, ning minu lähimaid abilisi selles projektis, kelleks olid Mari-Liis Riives, Ken Kamenjuk ja Edgar Tedresaar. Suureks abiks oli ka Tartu Ülikooli Botaanikaaed, kust meile palmi lehti annetati.

Näitus jääb avatuks 26. aprillini 2015. Rohkem infot leiad Ahhaa keskuse kodulehelt.

2 Comments:

  1. Väga lahe näitus oli! Lapsed läksid hulluks – üks hakkas nutma.

  2. Ma käisin ka lastega, hullult tormasid ringi, suud ammuli peas – õnneks kumbki nutma ei hakanud : ) See näitus vist ongi rohkem lastele mõeldud, ise oleksin ringi peale teinud ja edasi läinud. Aga ikkagi päris viisakalt oli sauruste ümbrus sisustatud küll…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *