Koopa motiiviga seinareljeef ja mastaapne spiraal laes

.Skandinaavia petroglüüfidest inspireeritud seinareljeef Tartu linna piiril asuvas korteris. Kujund on ühetasapinnaline, katab umbes 2 x 1,5m suuruse pinna, ulatub seinast välja 0,6cm. Eriti huvitav varjude mäng ilmneb, kui riiulile küünlad asetada, samas püüab pilku ka päevavalguses. Sein on kaetud loodusliku kriidipõhise kohupiimavärviga, mis loob oma sooja varjundiga hubase ja avara ruumi.

Raamaturiiul on valmistatud sissekukkunud taluhoone laelaudadest, mis on lihvitud ja õlitatud linaõliga, oranshika varjundi saamiseks on lisatud pigmenti kuldooker. Teisteks konstruktsiooni osadeks on tänapäevasel internetiajastul kasutuks muutunud Eesti Entsüklopeediad. Vastavalt raamatute mõõtmetele ja hulgale on lihtne riiul kõrgust või tasapindade arvu muuta.

Eelajalooliste parvetajate kohal laes hakkab lambi ümbert ennast lahti rullima 2,5 m laiune spiraalne moodustis, mille servad on laest umbes 1 cm võrra väljapoole ulatuvad.

spiraalne-laereljeef-3

Spiraali teine ots kerib end kokku esilku valgusti ümber – muutudes ühtlasi negatiivseks vormiks, jättes lae sisse süveneva mulje.

 

spiraalne-laereljeef-2

Maja asub rahulikus ja rohelises linnaosas, korteri planeering on läbi maja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *